НОВИНИ

Съобщение на Прессекретариата

2014-03-01 17:30:00
Във връзка с усложнената ситуация в Автономна република Крим Прессекретариатът на държавния глава е упълномощен да разпространи следното изявление:
 
В Украйна се наблюдават активни действия на въоръжени формирования с неизвестна към момента принадлежност по овладяване на обекти от критичната инфраструктура на Крим. Налице е опит за ускоряване на дезинтеграционните процеси в Украйна.
 
Наличието на чужди сили и тяхното несанкционирано придвижване на територията на суверенна държава е силно притеснително. Президентът Плевнелиев призовава за прекратяване на всякакви провокативни действия, които могат да доведат до непоправими последствия както за региона, така и за международния ред.
 
България е за запазване на суверенитета, териториалната цялост и демократичното бъдеще на Украйна.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Радев: Хисаря събира едни от най-щедрите дарове на нашата земя, които са уникален щрих към красотите на България

14 юни 2025 | 22:10
България се нуждае от дългосрочна и смела визия за развитието на термалните си курорти в условия на растяща конкуренция в световен мащаб, заяви държавният глава на официалното откриване на Празници Хисаря 2025

Президентът: Високомерието на властта, манипулацията и пренебрегването на страховете на хората от въвеждането на еврото са причина за гражданските протести

14 юни 2025 | 22:10
Вместо мерки за съхраняване на покупателната способност на гражданите, правителството налива все повече средства в социологически агенции, за пропаганда и реклама на еврото, посочи държавният глава пред журналисти

Вицепрезидентът в Трън: Българският фолклор е коренът, който ни прави силни

14 юни 2025 | 17:05
Илияна Йотова беше гост на 12-ия Национален фестивал на клубовете за народни танци и любителски ансамбли

Вицепрезидентът от Азиатския фестивал в София: Искаме подадена за приятелство ръка, а не войни и разрушения

14 юни 2025 | 14:02
С Азиатския фестивал изпращаме много силно послание – да има мир и възможности за нашите деца да осъществяват мечтите си, да осигурим спокойни старини за възрастните хора. Искаме подадена ръка за поздрав и приятелство, а не войни и разрушения. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова откри в София петия Азиатски фестивал „Обединени в многообразието“.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки