НОВИНИ

Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия

Вицепрезидентът Маргарита Попова се включи в благотворителната кампания в подкрепа на Станислав Малчев от разградската езикова гимназия

2013-05-10 21:01:00

Разградската езикова гимназия „Екзарх Йосиф“ ще се включи в инициативата на вицепрезидента Маргарита Попова за провеждане на „часове по демокрация“ в езиковите училища в страната. Това стана ясно по време на посещението на вицепрезидента в Разград. Маргарита Попова се включи лично в кампанията в подкрепа на Станислав Малчев, ученик в 12 клас на елитното училище, който страда от тежко заболяване. Вицепрезидентът присъства на благотворителния концерт, организиран по този повод от възпитаниците на гимназията, в Общинския културен център в Разград. Инициативата на съучениците на Станислав събра повече от 10 000 лева.  

Вицепрезидентът посети и две благотворителни изложби по изобразително изкуство и по фотография, дело на възпитаници на езиковата гимназия.

„Кампанията в подкрепа на Станислав показа, че ако имаме истинска кауза, сме способни да бъдем обединени, затова ни е необходима национална кауза“, каза по-рано кметът на Разград Денчо Бояджиев по време на среща с вицепрезидента.

Ръководството на общината, председателят на Общинския съвет на Разград и заместник-областният управител запознаха Маргарита Попова с актуалните проекти, по които работи местната власт. Сред тях е проектът за изграждане на водния цикъл на града на стойност 35 млн. евро и за развитието на археологическия резерват „Абритос“ като една от големите туристически атракции в областта. Беше подчертан и инвестиционният потенциал на региона, главно в областите на селското стопанство и индустриите, свързани с хуманната и с ветеринарната медицина. Доброто сътрудничество и взаимодействие между институциите е принцип, който трябва да бъде спазван и пример за това са местните власти в Област Разград, беше подчертано още по време на срещата.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Илияна Йотова: Държавата трябва да бъде гарант за опазването и развитието на животновъдството и земеделието

22 май 2026 | 15:03
Държавният глава приветства участниците и гостите на XIV Национален събор на овцевъдите в България

Илияна Йотова: Устойчиво развитие се постига с работещи институции, прозрачни правила и доверие между държавата и бизнеса

21 май 2026 | 19:07
Държавният глава участва в откриването на Стратегическия финансов форум в София

Президентът Йотова в Пазарджик: България е богата със славна история, амбиции и таланти, трябва да се сплотим и в общност

21 май 2026 | 13:01
Това заяви президентът Илияна Йотова в приветствието си към жителите и гостите на Пазарджик. Днес – в деня на светите равноапостоли Константин и Елена, градът отбелязва тържествено своя празник.

Президентът Йотова: До добри резултати ще доведе подходът на правителството да не залага в работата си на фойерверките и лозунгите

21 май 2026 | 12:12
В отговор на въпрос относно предложената от правителството административна реформа държавният глава подчерта, че тя не може да се прави на парче, със залпово действие, а трябва да бъде много сериозно обмислена, така че да не бъде блокирана администрацията.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки