НОВИНИ

Вицепрезидентът: Подозренията за нерегламентирано използване на специални разузнавателни средства рушат доверието на гражданите в институциите и държавността

2013-04-19 16:36:00

Твърденията за нерегламентирано използване на специални разузнавателни средства рушат доверието на гражданите в институциите и държавността. Така вицепрезидентът Маргарита Попова коментира пред журналисти в Ловеч подозренията за нерегламентирано използване на оперативни технически средства от страна на специализираното звено в Министерството на вътрешните работи. „Добре е, че в тази ситуация прокуратурата успя да реагира бързо и да сформира екип, който да започне проверки по изнесеното като информация“, допълни вицепрезидентът.

Маргарита Попова припомни, че подобна ситуация е предизвикала проверка на прокуратурата по време на мандата на главния прокурор Никола Филчев. Тогава тя е констатирала много организационно-административни нередности. „Очаквам и сега прокуратурата да приключи проверката законосъобразно и да предложи търсене на отговорност“, заяви вицепрезидентът.

Отговорност на всички участници в изборния процес е провеждането на „толерантна и безспорна“ предизборна кампания, тъй като това влияе върху облика на страната ни както сред гражданите, така и пред партньорите ни в чужбина, коментира още вицепрезидентът Попова в отговор на журналистически въпрос.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Радев: Подобряването на свързаността e от ключово значение за укрепване на сигурността и стабилността в Черноморския регион

24 ноември 2025 | 19:07
Възползвайки се от геостратегическото си положение, България и Грузия имат потенциал да задълбочат свързаността си в различни сфери като транспортния, енергийния, цифровия сектор, което ще допринесе за насърчаване на икономиката, инвестициите и просперитета региона на Черно море. Това заяви президентът Румен Радев, който проведе среща с председателя на парламента на Грузия Шалва Папуашвили.

Вицепрезидентът: В България липсва единна национална политика за бежанците и мигрантите

24 ноември 2025 | 13:01
Бежанските и мигрантските потоци няма да стихнат, а в България липсва единна национална политика по тези въпроси. Необходима е и водеща институция, която да координира целия процес по интеграция. Хоризонталното разпиляване в много институции прави координацията помежду им много трудна. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на откриването в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ на кръгла маса „Ефективното социално включване на бежанци и мигранти в приемащите общества – акценти, предизвикателства, перспективи“.

Вицепрезидентът: Новият бюджет ни „обещава“ още 10 млрд. евро дълг

24 ноември 2025 | 11:11
Има един елемент в бюджета, който най-малко се коментира, а той е изключително тревожен. Това е „обещанието“ за още 10 млрд. евро дълг. Очевидно, това е бюджет, който трябва да осигури някому изборите. В него няма никакви реформи, липсва визия за развитие на икономиката. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред журналисти. По думите й социалните елементи в бюджета трябва да бъдат свързани с развитието на икономиката, а не само да се изпразва хазната.

Президентът Радев: Гневът от беззаконието ще се стовари върху тези, които го предизвикват

21 ноември 2025 | 20:08
Запазената марка на тартора на правителството, който тайно лети към Дубай с частен „Фалкон“, е да съсипва и разпродава всичко, до което се докосне, заяви Румен Радев

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки