НОВИНИ

Президентът пред Ройтерс: Партиите да отворят листите си за реформаторски настроени политици

2013-03-21 15:37:00

Всички политически партии да отворят листите си за реформаторски настроени политици, които не са зависими от „сенчести бизнеси“, за да се избегнат нови протести. За това призова президентът Росен Плевнелиев в интервю за Ройтерс на 20 март. „Най-голямата ми надежда е, че отговорните политици ще сформират правителство. Безотговорните биха играли партизанските си игри“, коментира президентът пред агенцията.

Държавният глава е категоричен, че страната ни ще продължи да се придържа към стриктната си фискална политика. „Това правителство може да направи много неща, но едно от нещата, които не може, е да променя бюджета или да излезе извън неговата рамка. Това няма да се случи“, категоричен е Росен Плевнелиев.     
    
С икономика, която се възстановява от дълбока рецесия и 8-годишен връх на безработицата от 12%, правителството няма много ходове, коментира Ройтерс. Агенцията посочва още, че българският държавен глава, който не е бил обект на протести, колкото представителите на политическите партии, сформира администрация от технократи, която да изведе страната към избори и да работи за подпомагането на най-нуждаещите се в 7.3-милионната страна със средномесечна работна заплата от 400 евро.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Няма как да имаме бюджет с реформи тази година, защото плащаме стари сметки

25 юли 2026 | 11:11
Илияна Йотова подчерта, че има уверенията на премиера Румен Радев, че следващата година един от най-големите приоритети ще бъде детската болница.

Президентът: България има много възможности – трябва ни по-голяма амбиция и самочувствие

25 юли 2026 | 11:11
"Трябва да намерим баланс между институциите, политиците, гражданското общество и този баланс да бъде най-здравата основа, върху която можем да градим успеха на България и да си защитаваме интересите навън“, посочи Илияна Йотова

Президентът: България има нужда от самоличност – да отстоява себе си на европейско и световно ниво

25 юли 2026 | 11:11
България не е страна в конфликта в Близкия изток. Българското правителство постъпи честно и пое своята отговорност с решението за приемане на американски самолети-цистерни в авиобаза „Безмер“, заяви Илияна Йотова

Държавният глава Илияна Йотова проведе среща с европейския комисар Екатерина Захариева

23 юли 2026 | 14:02
По време на разговора беше обсъдена Многогодишната финансова рамка на Европейския съюз за периода 2028-2034 г.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки