Вицепрезидентът Попова: В редиците на Българската армия са хора на дълга и честта
2015-02-21 11:40:00
Вицепрезидентът Маргарита Попова участва в Първата национална среща на клубовете „Млади възрожденци“, която се проведе под неин патронаж в Националния исторически музей. Проявата събра близо 200 деца от цялата страна, изявили се в патриотични инициативи. На срещата присъстваха народни представители, представители на военно-патриотични съюзи, военнослужещи в Българската армия.
Вицепрезидентът заяви, че ще продължи да подкрепя създаването на нови клубове „Млади възрожденци“ в България, защото, по думите й, в тях расте младата смяна от достойни българи, които познават историята си и изтъкнатите родолюбци. “Няма как без нашите учители, без нашите работниците в библиотеките, музеите, читалищата да направим днес този празник“, заяви още Маргарита Попова.
„Ако искате да намерите родолюбци, хора на дълга и честта, които са готови да се жертват за отечеството – ще ги търсите в редиците на Българската армия“, обърна се вицепрезидентът към младежите в залата. Вицепрезидентът апелира младежите да не допускат никога да бъде уронван престижът на Българската армия и нейните офицери и сержанти. „И в трудни, и в хубави дни те стоят зад гърба ни и са достойни да ни защитят и за добро, и за лошо”, заяви още Маргарита Попова.
Председателят на Общобългарски комитет „Васил Левски“ – Васил Василев, връчи на вицепрезидента Попова почетен плакет „Васил Левски“ за съдействието й при откриването на клубовете „Млади възрожденци“.