НОВИНИ

Вицепрезидентът Попова участва в отбелязването на 150-годишнината от рождението на Алеко Константинов в Свищов

Вицепрезидентът Попова участва в отбелязването на 150-годишнината от рождението на Алеко Константинов в Свищов

2013-01-11 19:30:00

Вицепрезидентът Маргарита Попова участва днес в Свищов в тържественото отбелязване на 150-годишнината от рождението на Алеко Константинов.

“Писателят живее и остава в историята чрез своите герои. Особено такива герои, за които и нов дядо Вазов да се появи пак не би могъл да напише нова „Епопея на забравените”, просто защото те никога няма да бъдат забравени,” заяви в словото си по време на церемонията Маргарита Попова. По думите й, големият български писател дава отговор на моралния избор, който всеки човек трябва да направи, "между деликатността и арогантността, доброто и злото, ерудираността и невежеството, щедростта и себичността, куража и малодушието, келепира и светлите идеали, освен с творчеството си и с живота си."

Вицепрезидентът поднесе венец пред паметника на Алеко Константинов в градската градина.

По-рано Маргарита Попова се срещна с кмета на Свищов Станислав Благов и с председателя на Общинския съвет и обсъди с тях перспективите за развитието на Община Свищов. Вицепрезидентът прие поканата на кмета Благов да подкрепи честванията по повод 150-годишнината от рождението на Алеко Константинов през 2013 година. Станислав Благов, който е и председател на Международната фондация „Алеко Константинов”, връчи на вицепрезидента почетен юбилеен плакет.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова посети космическия център на „ЕндуроСат“

7 юли 2026 | 18:06
Държавният глава проследи на живо изстрелването на 10 сателита, разработени и произведени от българската компания

Илияна Йотова: Българската математическа школа не признава географските граници

6 юли 2026 | 11:11
Държавният глава откри Международната конференция „Дни на математиката в София“, която се провежда под неин патронаж

Президентът Илияна Йотова: Празникът на МВР е ден на признателност към всеки полицай, пожарникар, спасител, който със себеотрицание изпълнява дълга си

5 юли 2026 | 11:11
Държавният глава участва в отбелязването на годишнината от създаването на Министерството на вътрешните работи

Президентът Илияна Йотова проведе среща с генералния директор по правата на човека и върховенството на правото на Съвета на Европа Джанлука Еспозито

3 юли 2026 | 18:06
В разговора участва и ръководителят на отдела за изпълнение на решенията на Европейския съд по правата на човека (ЕСПЧ) Фредерик Долт

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки