НОВИНИ

Потреблението, експортът и инвестициите ще бъдат двигателите на икономиката на страната ни през тази година, прогнозира президентът

2013-01-06 12:28:00

„Започвам новата година мотивиран, защото ни чака тежка година и с оглед на предстоящите парламентарни избори”, заяви президентът Росен Плевнелиев в първото си за годината изявление пред медиите. На Богоявление държавният глава участва в церемонията по освещаването на бойните знамена и знамената светини на Българската армия, която се проведе на площад „Св. Александър Невски” в столицата.   

Потреблението, експортът и инвестициите ще бъдат двигателите на икономиката на страната ни през тази година, прогнозира Росен Плевнелиев. Според него, необходимо е да продължат действията за подобряване на бизнес средата, както и мерките за ограничаване на ръста на безработицата. По отношение на системата на правораздаване държавният глава очаква през 2013 година повече резултати, а не допълнителни реформи. На 22 януари президентът ще отчете постигнатото през първата година от мандата си.

„Новият главен прокурор ще започне работата си с висока степен на обществено и институционално доверие и му пожелавам успех”, коментира още държавният глава, помолен за оценка на процедурата по избора на Сотир Цацаров за поста.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова поздрави Националната организация „Малки български хора“ за 30-годишнината й

19 март 2026 | 21:09
Когато имаш голямо сърце и голяма мечта, няма значение колко висок си. Широката душа няма рамка, която да я загради и ограничи, а вашата организация вече три десетилетия дава кураж на хората с нисък ръст. Това заяви президентът Илияна Йотова, която участва в отбелязването на 30-ата годишнина от основаването на Националната организация „Малки български хора“.

Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът

18 март 2026 | 16:04
Държавният глава участва в откриването на форума „Приоритет: Здраве – от обществени нагласи към политически решения“, организиран от Българския лекарски съюз

Президентът Йотова: Вярвам, че ще имаме предизборна кампания със сблъсък на предложения и идеи

18 март 2026 | 15:03
Наред с мерките срещу ценовия ръст на горивата, правителството следва да разработи цялостен пакет срещу покачващите се цени и спекулата, заяви държавният глава пред журналисти

Над 350 заявления за подпомагане на деца и лечебни заведения са постъпили от началото на кампания 2025-2026 г. на „Българската Коледа“

16 март 2026 | 17:05
Президентът Йотова се срещна с Експертния съвет на „Българската Коледа“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки