19 февруари 2026 | 11:11
Гаврата с българската конституция лиши президента на Република България от възможността да изпълни едно от най-важните си конституционни правомощия – определянето на служебен министър-председател и служебни министри

Президентът Илияна Йотова проведе среща с председателя на 51-ото Народно събрание Рая Назарян в рамките на конституционната процедура за назначаване на служебно правителство. Разговорът се проведе в президентската институция в изпълнение на чл. 99, ал. 5 от основния закон.
Постът на председател на парламента е сред кръга лица, определени в Конституцията, които могат да бъдат назначени за служебен министър-председател. Предстоят срещи на президента Йотова с останалите потенциални служебни министър-председатели.