НОВИНИ

6 ноември 2012 г., Лаос. Президентът Росен Плевнелиев се срещна с министър-председателя на Малайзия Наджиб Разак. 6 ноември 2012 г., Лаос. Президентът Росен Плевнелиев се срещна с министър-председателя на Малайзия Наджиб Разак.

Президентът Плевнелиев изрази европейската позиция за преосмисляне на смъртното наказание на среща с премиера на Малайзия Наджиб Разак

2012-11-06 10:30:00

Да провери конкретните факти по случая с осъдените на смърт на първа инстанция двама наши сънародници се ангажира пред президента Росен Плевнелиев министър-председателят на Малайзия Наджиб Разак. Двамата разговаряха на втория ден от Срещата на върха на АСЕМ във Виентян. „Съдебната система на Малайзия е независима институция и един министър-председател трудно би могъл да повлияе, защото това е една демократична държава“, коментира държавният глава. В последно време тежките присъди в страната, свързани с трафик на наркотици, не се изпълняват, тъй като се счита, че законодателството трябва да бъде променено и адаптирано към новите реалности в света, посочи след срещата президентът. По време на разговора той изрази българската и европейската позиция за преосмиляне на прилагането на смъртното наказание.

Президентът Плевнелиев и премиерът Разак откроиха възможностите за сътрудничество в сферата на туризма, енергетиката, производството на храни, минното дело и производството на метали, сътрудничеството между изследователски институции като БАН и нейни сродни организации. Искаме да развиваме научно-изследователското сътрудничество и със страни като Китай и Виетнам, допълни президентът.

Държавният глава потърси подкрепата на Малайзия за преизбирането на Ирина Бокова за генерален директор на ЮНЕСКО.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Парламентарното мнозинство крачи към еврозоната, но отдалечава България от Европа на демокрацията и законността

13 май 2025 | 17:05
В страха си от гласа на българските граждани при провеждане на референдум за готовността на България да въведе еврото през 2026 г., днес новото мнозинство в парламента погази Конституцията и законите, употребявайки председателя на Народното събрание.

Вицепрезидентът откри в Националната библиотека изложбата „Светите братя Кирил и Методий – памет и прослава през вековете“

13 май 2025 | 14:02
Илияна Йотова определи Националната библиотека като духовния институт на България и благодари на екипа й за активната дейност, както и за сътрудничеството при отбелязването на двете паметни годишнини – 1170 години от създаването на първата славянска азбука глаголицата и 1160 години от приемането на християнството.

Президентът Радев: България цени високо инвестиционното и икономическо партньорство с Австрия

12 май 2025 | 19:07
България високо цени сътрудничеството с Австрия в сферата на икономиката и инвестициите, като тенденцията за нарастване на стокообмена е доказателство за добрите връзки и потенциала за надграждането им. Това заяви президентът Румен Радев на среща с представители на ръководството на австрийската компания „Palfinger“.

Вицепрезидентът: Урокът на Търновските царе – да се грижиш за създаденото преди теб и да надграждаш, а не да обругаваш и рушиш

12 май 2025 | 15:03
Академично слово на тема „Велико Търново – духовност и държавност“ изнесе Илияна Йотова след удостояването й с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки