НОВИНИ

Държавният глава проведе консултации с парламентарната група на „Демокрация, права и свободи“ – ДПС

2024-12-12 12:04:00
Вашата партия преминава през труден период, но считам, че с натрупания с годините опит в българския политически живот, в парламента, а и в управлението на страната, има потенциал да допринесе за по-ефективен процес в усилията за съставяне на правителство. Това заяви президентът Румен Радев на среща в президентската институция днес с представители на парламентарната група „Демокрация, права и свободи“ – ДПС. Съгласно Конституцията държавният глава провежда консултации с представители на парламентарните групи на политическите формации в 51-ото Народно събрание. В консултациите участие взе и вицепрезидентът Илияна Йотова.
 
По време на срещата президентът Радев припомни изразената готовност на първата политическа сила в новия парламент да положи усилия за съставянето на редовен кабинет. От „Демократична България“ ще се включат в този процес на диалог, посочи държавният глава. 
 
Румен Радев попита представителите на „Демокрация, права и свободи“ – ДПС какъв потенциал виждат в настоящия парламент за излъчване на редовно правителство и каква роля би могла да има тяхната парламентарна група в този процес. 
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Всички кризи, през които премина обществото ни, доказаха, че продоволствената сигурност е неделима част от националната сигурност

31 май 2025 | 14:02
Президентът Румен Радев посети XIII Национален събор на овцевъдите в България

Президентът: Поздравявам всички хора, които днес изразяват свободно своето мнение за въвеждането на еврото

31 май 2025 | 13:01
Моята кауза като президент е именно демокрацията и държа гласът на хората да бъде чут, заяви Румен Радев пред журналисти в Лясковец

Вицепрезидентът Йотова откри в село Минерални бани 22-ия Международен детски етнофестивал „Децата на Балканите – с духовност в Европа“

30 май 2025 | 13:01
Вицепрезидентът Илияна Йотова откри в хасковското село Минерални бани 22-ия Международен детски етнофестивал „Децата на Балканите – с духовност в Европа“.

Вицепрезидентът: Девет месеца властта не изпълнява Закона за въвеждане на еврото

30 май 2025 | 12:12
Кой се страхува от сериозен и задълбочен разговор с българското общество за ползите и рисковете от приемането на единната европейска валута, пита Илияна Йотова

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки