НОВИНИ

Вицепрезидентът: Да следваме примера на ЦЕРН – обединение на усилия за високи цели в името на човечеството

2024-11-21 17:44:00

Илияна Йотова участва в откриването на изложба, посветена на 70-годишнината на Европейската организация за ядрени изследвания и на 25-годишнината на членството на България в нея

Европейската организация за ядрени изследвания показва как се пише историята на успеха – поставяш си високи цели, знаеш как да ги постигнеш, умееш да увличаш хора след себе си. В днешния разпокъсан свят на конфликти, омраза и разделение ЦЕРН показва какъв трябва да бъде пътят на човечеството и трябва да следваме нейния пример – обединение на усилия за високи цели в името на развитието на човечеството. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова откри във Физическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ изложбата „70 години ЦЕРН и 25 години България в ЦЕРН“. Експозицията представя постиженията на организацията и българския принос. Над 100 български учени, инженери и техници са ангажирани в различни проекти на ЦЕРН. Тяхната висока експертиза беше специално изтъкната и в приветствените думи на генералния директор на ЦЕРН д-р Фабиола Джианоти, която участва в откриването на изложбата.

„Цели 135 години Физическият факултет на Софийския университет е мястото за голямата наука, оттук са тръгнали много български учени, признати в целия свят, и те са наша гордост“, посочи вицепрезидентът.

В приветствието си Йотова отново заяви амбицията България в партньорство със своите съседи да изгради международен институт за устойчиви технологии с подкрепата на ЦЕРН за лечение на онкологични заболявания. „Имаме много подготвени кадри, ще имаме и още в лицето на студентите“, отбеляза вицепрезидентът.

Йотова изрази надежда много хора да посетят изложбата, защото „всичко, което видят, ще бъде вдъхновение за собствения им успех“.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът Йотова поздрави участничките в програмата „Жените в технологиите“

10 февруари 2025 | 14:02
Успех, увереност, вдъхновение – тези три думи описват най-добре инициативата „Women in Tech – Жените в технологиите“. Успех за организаторите и участничките. Увереност за участничките, че с усърдие, амбиция и постоянство могат да се развиват. От тях много други жени ще почерпят вдъхновение и ще имат самочувствието на хора, които непрекъснато работят върху себе си, знаят и могат. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова приветства присъстващите на закриването на програмата „Women in Tech – Жените в технологиите“ и откриването на изданието ѝ за 2025 г.

Вицепрезидентът: Българското културно наследство трябва да е основна национална политика

10 февруари 2025 | 14:02
Илияна Йотова откри форума „15 години Чудесата на България – SOS за културното наследство“

Вицепрезидентът: Културата винаги ще има съществена роля за развитието на България въпреки опитите на мнозина да я пренебрегва

6 февруари 2025 | 19:07
Илияна Йотова беше гост на откриването на изложбата „Академията въ Княжество и Царство България“

Президентът Радев: Постигането на мир в региона е от ключово значение за многостранното икономическо сътрудничество в Черно море

6 февруари 2025 | 17:05
Това заяви президентът Румен Радев на среща днес на „Дондуков“ 2 с генералния секретар на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество (ПАЧИС) Асаф Хаджиев

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки