НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Социалната отговорност и общите каузи са ключ към по-здраво и по-сплотено общество

2024-10-09 13:43:00

Социалната отговорност, общите каузи и усилия са ключа към по-здраво и по-сплотено общество, което няма как да не е обречено на развитие и просперитет. С тези думи държавният глава Румен Радев се обърна към участниците в Международната награда на херцога на Единбург – България. Президентът участва днес в церемонията по награждаване на отличилите се в младежката програма, която дава възможност за развитие на качества и умения, насочени към личностното развитие и професионалната реализация на младите хора. Наградата на херцога на Единбург – България се провежда под патронажа на президента. В нивата злато, сребро и бронз на програмата младежите сами си поставят цели в различни направления и ги постигат с подкрепата на ментори. В церемонията участва и посланикът на Великобритания Натаниъл Копси.

В приветствието си Румен Радев подчерта, че със значителните си постижения, с много труд, постоянство и вдъхновение участниците в програмата доказват, че всяко препятствие може да бъде превърнато в трамплин към техния успех, а всяка трудност може да бъде превърната във възможност. Президентът открои като особено ценно, че младежите сами си задават цели и благодарение на своя труд, постоянство и себеотдаване успяват да ги постигат. „Вие сте доказателство, че България може“, посочи Румен Радев и отправи благодарност към младите хора за увереността, която дават, че България ще продължи да се развива като модерна, демократична и успяваща европейска държава.

„Само за десет години инициативата успя да привлече хиляди участници, много ценни съюзници и доверени партньори и това е резултат от работата на един изключително сериозен екип“, заяви още президентът по повод 10-годишнината на международна програма, която се навършва през 2024 г. Повече от 2600 младежи и девойки от над 70 български училища в страната са се включили в програмата, а след днешната церемония отличените със значки и сертификати ще станат над 1000, отбеляза той. Държавният глава посочи също така, че за този период инициативата успешно се е утвърдила като платформа, която разкрива нови хоризонти пред младите хора на България, помага им да градят своите лични успехи, а това означава и успехи на цялото общество. Президентът Радев подчерта и значимата роля на преподавателите, директорите, треньорите и менторите, както и на почетния тръст на Наградата. Благодарение на вашата всеотдайност, енергия, и постоянство вие отдавате на нашите прекрасни млади хора знания, умения и опит, така че те да градят своите лидерски качества и изключително ценен принос към нашето общество, изграждайки своята отговорна гражданска позиция, каза още президентът.
    
Държавният глава връчи почетните значки на осем младежи, завършили златно ниво.

По повод годишнината на програмата по време на церемонията беше оценена и ролята на общността от организации, лидери и ментори, ангажирани активно с програмата у нас, като за техния принос бяха връчени отличия в десет категории.  

На събитието президентът бе придружаван от своята съпруга Десислава Радева.

 



 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът: Голямото семейство на ВМА е обединено от човечността

1 декември 2025 | 11:11
За екипите на болницата смелостта е навик, заяви Илияна Йотова на тържественото честване на 134-годишнината на Военномедицинската академия

Държавният глава: Ботевград не само пази историята и традициите, но и се развива с поглед към бъдещето

29 ноември 2025 | 14:02
Президентът Румен Радев участва в отбелязването на празника на Ботевград и 148 години от Освобождението на града

Румен Радев: Докато хазната е в ръцете на коалиция „Магнитски“, парите ни ще пълнят джобовете на техните тартори

29 ноември 2025 | 12:12
Приветствам всички хора, които надигат глас и напомнят на социопатите и биячите в парламента, че България е и ще бъде демокрация. Това заяви пред журналисти в Ботевград президентът Румен Радев.

Държавният глава отличи с орден „Мадарски конник“ първа степен посланика на Република Ирак у нас Лина Омар

28 ноември 2025 | 15:03
Президентът посочи в словото си, че България високо цени отношенията си с Ирак, който е важен партньор в региона на Близкия изток

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки