НОВИНИ

Румен Радев: За експеримента с Конституцията българите ще плащат тежка цена и като държавен глава сезирането на Конституционния съд е мой дълг

2023-12-20 15:27:00

С допускането на чуждо гражданство в управлението на страната управляващите показаха, че наличието на двойни стандарти на лоялност към България за тях не е проблем, подчерта президентът

За експеримента с Конституцията българите ще плащат тежка цена и като държавен глава сезирането на Конституционния съд е мой дълг. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти за приетите окончателно днес промени в основния закон на България.

„Вече е ясно, че гласуваните промени няма да решат големите проблеми на правосъдието и да гарантират справедливост на българските граждани – с каквато цел бяха инициирани“, посочи държавният глава. Той  подчерта, че за сметка на това те подкопават устоите ни като демократична, правова и суверенна държава.

По думите на Румен Радев зад конституционните поправки прозира една ясна цел – управляващите партии да запазят своето влияние, дори когато напълно загубят доверие. „С допускането на чуждо гражданство в управлението на страната те показаха, че наличието на двойни стандарти на лоялност към България за тях не е проблем“, каза още българският президент.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: За да се стимулира гражданската активност на парламентарния вот, институциите трябва да са гарант за добрата организация на изборите

8 април 2026 | 15:03
Президентът Йотова посочи, че е важно 11 дни преди изборния ден да се направи равносметка за хода на подготовката и евентуалните рискове за провеждането на нормални, честни и прозрачни избори, какъвто ангажимент институциите имат пред гражданите.

Илияна Йотова: С експертизата на медиците и учените ще постигнем по-доброто управление на здравеопазването

7 април 2026 | 19:07
Президентът беше гост на Празника на научноизследователската и преподавателска дейност на Медицински университет – София

Президентът Илияна Йотова за конфликта в Близкия изток: Хората очакват диалог, а не заплахи, мир, а не война

7 април 2026 | 16:04
Призовавам всички страни, които участват в конфликта, да проявят разум, сдържаност и отговорност

Държавният глава Илияна Йотова удостои медийната платформа „24 часа“ с Почетния знак на президента

7 април 2026 | 16:04
Вестник „24 часа“ и изданията от групата му започнаха да излизат в началото след промените и запечатаха върху своите страници най-големите вълнения, мечти, очаквания и надежди на българите. Медията беше една от първите, които изгради успешно моста от хартията към дигиталното пространство, а многобройните инициативи на платформата показват осъзнатата им обществена роля. Това заяви държавният глава Илияна Йотова, която удостои медийната платформа „24 часа“ с Почетния знак на президента.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки