НОВИНИ

27 септември 2012 г., Бостън. Президентът Росен Плевнелиев се срещна с ръководството на Университет „Харвард” и изнесе лекция в Harvard Kennedy School. 28 септември 2012 г. Президентът Росен Плевнелиев се срещна с българската общност в Бостън. Държавният глава е на работно посещение в САЩ.

Росен Плевнелиев: В България вече се формира култура на предприемачеството

2012-09-29 10:15:00

В България започва да се създава култура на предприемачеството, а изграждането от 2013 г. на „София тех парк“ ще подпомогне този процес. Това каза на среща с българската общност в Бостън президентът Росен Плевнелиев. Държавният глава разговаря със сънародниците ни в последния ден от работното си посещение в Съединените щати. Президентът припомни, че „София тех парк“ се предвижда да бъде първата иновативна екосистема в България, която ще осигури възможност най-вече на малкия и средния бизнес да изгради стратегически партньорства в сектори с висока добавена стойност. Наложително е малките и средните предприятия да се ползват с приоритетно внимание, което не се случва в последните години, посочи държавният глава. Сънародниците ни в Бостън поставиха пред президента Плевнелиев въпроси, свързани с възможностите за реализация в страната ни, за привличане на повече чуждестранни инвестиции и за започване на бизнес в България.

По-рано президентът разговаря с бизнес общността и членове на „Харвард клуб“ в Бостън. Пред тях Росен Плевнелиев представи икономическата ситуация у нас и възможностите за инвестиции и икономически растеж през следващите години.

Устройство за мобилен телефон, което сканира ретината и прави пълна здравна диагностика и други иновативни продукти бяха представени пред президента Плевнелиев по време на посещението му в „Кеймбридж иновейшън център“. Центърът е сред най-големите бизнес инкубатори в света, в който работят повече от 500 стартиращи компании. В Бостън Росен Плевнелиев посети и една от големите компании в района на Масачузетс, специализирана в развитието на биотехнологиите.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът от Азиатския фестивал в София: Искаме подадена за приятелство ръка, а не войни и разрушения

14 юни 2025 | 14:02
С Азиатския фестивал изпращаме много силно послание – да има мир и възможности за нашите деца да осъществяват мечтите си, да осигурим спокойни старини за възрастните хора. Искаме подадена ръка за поздрав и приятелство, а не войни и разрушения. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова откри в София петия Азиатски фестивал „Обединени в многообразието“.

Вицепрезидентът: Липсва по-решителната намеса на международните организации във връзка с усложнената ситуация в Близкия Изток

14 юни 2025 | 13:01
Липсва по-решителната намеса на международните организации във връзка със сериозната ситуация в Близкия Изток. Международната общност трябва да настоява за незабавно прекратяване на военните действия, тъй като конфликтът между Израел и Иран може да се разрасне, ако се включи и т.нар. Ос на съпротивата. Няма и сближаване на позициите между двете държави в рамките на Организацията на обединените нации. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред журналисти в София.

Президентът Румен Радев проведе консултативна среща за оценка на възможните рискове и заплахи за националната сигурност, вследствие усложнената среда за сигурност в Близкия Изток

13 юни 2025 | 11:11
Изслушани бяха доклади на службите за сигурност, както и на ресорните министерства. Изводът от предоставената информация е, че към момента няма пряка заплаха за сигурността на България.

Румен Радев: Историческите връзки и взаимното доверие между България и Узбекистан са солидна база за задълбочаване на отношенията между представителите на бизнеса

11 юни 2025 | 19:07
Държавният глава участва в Узбекистанско-български бизнес форум в Ташкент

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки