НОВИНИ

Вицепрезидентът Йотова: С голямо нетърпение очаквам да има редовен кабинет

2023-06-02 14:57:00
 
 
Очаквам да има правителство. С голямо нетърпение очаквам Народното събрание да гласува кабинета, предложен от акад. Николай Денков, и той да влезе бързо във функциите си. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред медии в Казанлък на откриването на 18-ата световна среща на българските медии.
 
„Разтревожи ме една реплика на акад. Денков – нямал доверие на своите партньори от ГЕРБ, а само на г-жа Мария Габриел. Това не е добро начало“, посочи Йотова.
 
На въпрос дали очаква стабилен кабинет, вицепрезидентът отговори, като цитира изрази от изтеклия запис от Националния съвет на „Продължаваме промяната“: Бъдещите министри ще носят голяма отговорност, защото ще трябва да слагат „кървави подписи“, ще трябва да принуждават европейските институции да заобикалят законите, за да ни вкарат в еврозоната, да проведат този тежък разговор с г-жа Урсула фон дер Лайен, ще трябва да извършват „законни или незаконни“ уволнения в администрацията, да променят службите за сигурност с „наши хора“, да слагат и в МВР „наши хора“, които да правят „нашите избори“.
 
В отговор на въпрос за планиран протест срещу президентската институция, Илияна Йотова посочи, че е демократично право на всеки да изразява своето недоволство. „Винаги в своята политическа биография съм чувала всеки, който е недоволен. Когато някой протестира, умните хора и умните институции си извличат съответните поуки и трябва да вземат правилните решения“, заяви вицепрезидентът.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Големите национални цели са постижими единствено с подкрепата на всички 265 български общини

24 февруари 2026 | 14:02
Илияна Йотова за поредна година участва в Общото събрание на Националното сдружение на общините в Република България

Президентът Йотова: Българската отбранителна индустрия трябваше да участва по-активно в проектите по инструмента за отбрана SAFE

24 февруари 2026 | 14:02
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов представи пред държавния глава и върховен главнокомандващ „Анализ на състоянието и подготовката на Въоръжените сили през 2025 г.“

Президентът: Без значение в какъв храм се молим, стремленията на човешкото сърце са общи

20 февруари 2026 | 19:07
Държавният глава беше домакин на традиционната вечеря ифтар по случай началото на свещения за мюсюлманите месец Рамазан

Президентът подписа указ за освобождаването на Стоил Цицелков като служебен заместник министър-председател

20 февруари 2026 | 15:03
Указът е подписан на основание чл. 99, ал. 5 от Конституцията

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки