НОВИНИ

Държавният глава Румен Радев удостои полковник Христо Ганецовски с висше офицерско звание

2022-12-29 12:46:00

Нарастващите рискове пред сигурността изискват Въоръжените сили в много по-динамичен порядък да развиват адекватни отбранителни способности, висока подготовка на щабовете и формированията и повишена оперативна съвместимост. Това заяви държавният глава и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев на церемония в Гербовата зала на президентската институция, на която удостои полковник Христо Ганецовски с висше офицерско звание „бригаден генерал“. Със свой указ президентът го освобождава като командир на База за командване, управление и наблюдение и го назначава на длъжността заместник-командир на Съвместното командване на силите.

Президентът посочи, че удостояването на бригаден генерал Ганецовски с ново звание и длъжност е израз на усилията му през годините за развитието на Въоръжените сили, издигането на техния авторитет, както и признание за професионалните и лични качества на българския военнослужещ. Държавният глава подчерта, че длъжността на заместник-командир на Съвместното командване на силите е натоварена с по-висока отговорност, а променената среда на сигурност налага ефективно командване и управление на всички нива.

Държавният глава открои важната роля на Съвместното командване на силите при планирането, подготовката и ръководството на съвместни национални и многонационални операции, както и на контингентите на Въоръжените ни сили по мисии и операции зад граница.

Бригаден генерал Ганецовски увери, че няма да пожали време и усилия, за да изпълни със съдържание оказаната му чест да заеме тази висока длъжност в период, изпълнен с динамични промени и предизвикателства пред сигурността.


 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова в Карлово: За чистата и свята република на Левски трябват още дружни усилия и непримиримост към кривиците

18 юли 2026 | 22:10
Държавният глава участва в тържественото отбелязване на 189-ата годишнина от рождението на Апостола на свободата

Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата

17 юли 2026 | 20:08
Държавният глава откри в Търговище паметник на Апостола на свободата

Президентът: Постигането на стратегическа автономия в областта на отбраната изисква повече инвестиции в способностите на Българската армия

17 юли 2026 | 14:02
Държавният глава присъства на националното военноморско учение с международно участие „Бриз 2026“

Държавният глава Илияна Йотова се срещна с д-р Ахмед Маждалани - специален пратеник на президента на Държавата Палестина

15 юли 2026 | 19:07
Президентът Илияна Йотова проведе среща на „Дондуков“ 2 със специалния пратеник на президента на Държавата Палестина и председател на Изпълнителния комитет на Организацията за освобождение на Палестина Махмуд Аббас.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки