НОВИНИ

Румен Радев: Република Корея е дългогодишен приятел и ценен партньор на България

2022-11-30 18:57:00

Република Корея е дългогодишен приятел и ценен партньор на България. Това заяви президентът Румен Радев, който прие на „Дондуков“ 2 кмета на град Бусан, Република Корея, Пак Хьонг–джун. Бусан е един от най-големите индустриални центрове в Република Корея. По време на срещата Пак Хьонг–джун връчи писмо на българския държавен глава от името на корейския президент Юн Сук-йол, в което се изразява желанието на Република Корея за задълбочаване на двустранното сътрудничество в редица сфери от взаимен интерес.

Личното послание от президента Юн Сук-йол е важна стъпка за активизиране на  диалога между България и Република Корея на най-високо високо политическо ниво, заяви президентът Радев и допълни, че българската страна е силно мотивирана да развива и задълбочава икономическото и научно-инвестиционното сътрудничество с Република  Корея, като водеща страна в развитието на високите технологии. Държавният глава открои и големия потенциал за развитие на двустранното партньорство в областта на енергетиката, изграждането на зелена икономика и за реализиране на съвместни проекти в тези сфери.

По време на срещата кметът на Бусан представи кандидатурата на града за домакин на Световното изложение ЕКСПО 2030, а държавният глава  изрази увереност, че българското правителство ще разгледа кандидатурата в духа на отличните двустранни отношения.


 

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава: Бъдещето на медицината са лекарите, медицинските сестри, здравните работници, които дават най-важното на пациента - надеждата

4 август 2026 | 14:02
Илияна Йотова посети МБАЛ „Д-р Атанас Дафовски“ в Кърджали

Президентът Йотова: Разказът на учени и археолози за свещената земя на Перперикон се нуждае от повече известност

4 август 2026 | 12:12
Държавният глава разгледа по покана на проф. Николай Овчаров новите открития в скалния град в Родопите

Президентът: България е една от най-сигурните дестинации за туризъм

4 август 2026 | 12:12
Заедно с други държави по външните граници на ЕС страната ни може да инициира промяна в европейската миграционна политика, заяви Илияна Йотова

Илияна Йотова откри в село Гела 23-тото Национално гайдарско надсвирване и Родов събор

2 август 2026 | 15:03
Когато сме заедно и си подаваме ръка, сме по-силни да градим бъдещето за нашите деца, заяви президентът пред множеството хора на Илинденските поляни

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки