НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Убеден съм, че пред младите българи няма граници на възможностите

2022-10-31 18:21:00

Държавният глава отличи участници в младежката програма „Международна награда на херцога на Единбург-България“

Убеден съм, че пред младите българи няма граници на възможностите и могат да покорят и най-високите върхове на науката, спорта, в литературата, музиката, изкуството и да бъдат лидери в своята област. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към отличените младежи, постигнали златно и сребърно ниво в младежката програма „Международна награда на херцога на Единбург – България“. На тържествената церемония държавният глава, който е патрон на престижната международна награда у нас, връчи почетни значки на отличените участници.

Програмата „Международна награда на херцога на Единбург“ насърчава младите хора сами да си поставят цели и да преодоляват предизвикателства, като по този начин развиват своите качества и умения. Днес е денят, в който аплодираме вашите усилия, вашето време и енергия, посветени да изпитате себе си и да преодолявате собствените си възможности, да ставате по-добри и като личности, но и да допринасяте за развитието на нашето общество“, обърна се към участниците в програмата Румен Радев.

Президентът изтъкна постиженията на младите хора в различни сфери и инициативи - спорт, изучаване на чужди езици, изкуство, доброволчество и открои приноса и на учителите, менторите и родителите за безрезервната и всеотдайна им подкрепа, която оказват на участниците, за да се утвърждават като уверени и успешни личности.

Международната награда на херцога на Единбург е водеща младежка програма за личностно развитие и постижения. В три нива – бронз, сребро и злато, млади хора на възраст от 14 до 24 г. си поставят стимулиращи цели и предизвикателства, чието постигане допринася за тяхното личностно развитие и активно участие в общността, в която живеят. 

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Радев: Хисаря събира едни от най-щедрите дарове на нашата земя, които са уникален щрих към красотите на България

14 юни 2025 | 22:10
България се нуждае от дългосрочна и смела визия за развитието на термалните си курорти в условия на растяща конкуренция в световен мащаб, заяви държавният глава на официалното откриване на Празници Хисаря 2025

Президентът: Високомерието на властта, манипулацията и пренебрегването на страховете на хората от въвеждането на еврото са причина за гражданските протести

14 юни 2025 | 22:10
Вместо мерки за съхраняване на покупателната способност на гражданите, правителството налива все повече средства в социологически агенции, за пропаганда и реклама на еврото, посочи държавният глава пред журналисти

Вицепрезидентът в Трън: Българският фолклор е коренът, който ни прави силни

14 юни 2025 | 17:05
Илияна Йотова беше гост на 12-ия Национален фестивал на клубовете за народни танци и любителски ансамбли

Вицепрезидентът от Азиатския фестивал в София: Искаме подадена за приятелство ръка, а не войни и разрушения

14 юни 2025 | 14:02
С Азиатския фестивал изпращаме много силно послание – да има мир и възможности за нашите деца да осъществяват мечтите си, да осигурим спокойни старини за възрастните хора. Искаме подадена ръка за поздрав и приятелство, а не войни и разрушения. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова откри в София петия Азиатски фестивал „Обединени в многообразието“.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки