НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Волейболът дава надежда, че пред младите българи има добра, смислена и пълноценна перспектива

2022-10-18 07:57:00

Държавният глава участва в отбелязването на 100-годишнината на българския волейбол

Многобройни са звездните мигове във вековната история на българския волейбол. Всички успехи на европейско, световно и олимпийско равнище превърнаха волейбола в най-титулувания колективен спорт у нас за всички времена. Това заяви президентът Румен Радев по време на тържественото отбелязване вчера вечерта на 100-годишнината на българския волейбол. На събитието присъстваха легендарни състезатели, треньори и деятели на българския и световния волейбол, както и президентите на Международната федерация по волейбол (FIVB) д-р Ари Граса и на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) Александър Боричич.

Президентът Радев поздрави всички ветерани, които са поставили основите на волейбола у нас, превърнали са го в световна сила и са пренесли славните традиции и силата на българската школа през годините. Държавният глава изрази благодарност към днешните състезатели и треньори за това, че запазвайки традициите, продължават да са повод за гордост на българите и да дават надежда за бъдещето.

„Българският волейбол не е само титли и медали. Той не само изгражда невероятни физически качества, но изисква и интелект, гради характер, възпитава във воля и всеотдайност, в дух на уважение към опонента, в спортсменство, в колективна мисъл и стремеж за успех“, изтъкна президентът.

Волейболът дава надежда, че пред младите българи има и друга, много по-добра, много по-смислена и пълноценна перспектива, посочи още държавният глава и допълни, че приема думите на легендарния волейболист Любомир Ганев, че трябва да върнем българската младеж в залите, като обещание. "Инициативата „Спортувай с президента“ е създадена именно с цел да увлича българските деца да спортуват, защото това е изключително важно, ако искаме да градим силна и успешна нация", изтъкна още държавният глава по време на тържественото събитие, посветено на 100-годишнината на българския волейбол.

 

 

 

 



 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Румен Радев: Трябва да имаме най-сетне достатъчно собствени способности за гасене от въздуха, защото пожарите стават все повече и са по-опустошителни

27 юли 2025 | 22:10
Държавният глава изказа благодарност на българските огнеборци, военнослужещи и доброволци, които се борят с пожарите, както и на пожарникарите от Турция и на партньорите от ЕС, които се отзоваха на призива за помощ

Румен Радев: Не може да си срещу избирателното правосъдие, но да се обявяваш за избирателна демокрация

25 юли 2025 | 15:03
Погромът върху българската конституция, който извърши „сглобката“, ще продължава да изкривява политическия живот и упражняването на власт в България, заяви държавният глава пред журналисти

Румен Радев: България е била силна и просперираща, когато връзката между народа и армията е устоявала на изпитанията

25 юли 2025 | 13:01
Държавният глава участва в тържествения ритуал по присвояване на първо офицерско звание на курсантите и връчване на свидетелствата на кадетите от 147-ми випуск „Сливнишко-Драгомански“ на НВУ „Васил Левски“

Президентът Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване

24 юли 2025 | 10:10
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното разпределение на публичните финанси в областта на медицинската помощ. В същото време президентът счита, че промените създават предпоставки за ограничаване на конституционни права на българските граждани.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки