НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Привличането на младите хора към спорта е инвестиция в бъдещето

2022-10-08 15:00:00

Привличането на младите ни хора към спорта е инвестиция в бъдещето. Развитието на пълноценна система за масов спорт, за родолюбиво възпитание и за природосъобразен начин на живот е важна стъпка напред в борбата с големите пороци на нашето съвремие – обездвижването, тютюнопушенето, алкохола и наркотиците. Това заяви президентът Румен Радев, който днес приветства участниците в турнира по гимнастика „Ямбол22“ и връчи награди на най-добре представилите се отбори. В състезанието взеха участие над 500 ученици от 5-ти до 12-ти клас.
 
Успоредно с турнира по гимнастика се проведе и „Президентски тест“, като част от инициативата „Спортувай с Президента“, която има за цел да насърчава физическата активност сред децата. Румен Радев изрази удовлетворение, че „Президентският тест“ набира все по-голяма популярност и обхваща все повече деца в страната.
 
„Бъдещето принадлежи на онези нации, които не само развиват индустрия, наука, високи технологии, но и които инвестират в качеството на живот на своя човешки капитал. Инвестират в развитието на масов спорт, природосъобразен начин на живот и патриотично възпитание от най-ранна детска възраст“, заяви президентът Радев.
 
Държавният глава изказа благодарност към организаторите на турнира от Община Ямбол, затова че с много труд и ентусиазъм приобщават българските деца към спорта. На родителите, треньорите и учителите президентът благодари за тяхната всеотдайност, любов и енергия, с която дават шанс на младите хора да растат по-силни и по-уверени.
 
След събитието президентът Румен Радев проведе среща с кмета на Община Ямбол Валентин Ревански, заместник-кмета Енчо Керязов, областния управител Георги Чалъков и заместник-министъра на младежта и спорта Петър Георгиев, на която бяха обсъдени амбициите за превръщането на турнира по гимнастика в национална инициатива, строежа на болницата в града и перспективите за развитие на Ямбол.



 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът наложи вето на част от измененията в Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България

11 ноември 2025 | 19:07
Държавният глава Румен Радев върна за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от приетия на 30 октомври т.г. Закон за изменение и допълнение на Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.

Президентът: Бизнесът постига успехи, когато демокрацията не се изражда в олигархия, а публичният ресурс не се използва за бетониране на властта

11 ноември 2025 | 08:08
В България все по-често бизнес развиват лидери с визия не само за бъдещето на компаниите си, но и на страната ни, каза Румен Радев на церемонията на конкурса “Мениджър на годината”- 2025

Румен Радев: България и Ливан споделят общ стремеж за активизиране на диалога между институциите и между представителите на бизнеса

10 ноември 2025 | 18:06
България е солидарна с усилията на Ливан в подкрепа на мира, сигурността и стабилизирането на Близкия изток, които са от изключително значение и за ЕС, заяви президентът след среща в София със своя ливански колега Жозеф Аун

Вицепрезидентът участва в Национален археологически резерват „Деултум – Дебелт“ в отбелязването на 1160-годишнината от покръстването

8 ноември 2025 | 13:01
Историята е най-ценният източник на самочувствието, че сме българи, заяви Илияна Йотова

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки