НОВИНИ

Румен Радев: Със своя професионализъм и всеотдайност българските военнослужещи пазят честта на Родината

2022-05-06 08:43:00

Поздравление на президента и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили по случай 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия

 

Уважаеми сънародници,

На светлия християнски празник Гергьовден нашият народ засвидетелства своята признателност към Българската армия. Припомняме си славата на българското оръжие и скланяме глави пред загиналите за нашата свобода и независимост.

Политиците често оставаме длъжници на българските военнослужещи. Обществото ни обаче винаги е отмервало всекиму заслуженото. Ето защо Денят на Българската армия е сред най-старите и обичани празници в националния ни календар.

Въпреки предизвикателствата, пред които ежедневно се изправят, нашите мъже и жени в униформа продължават последователно и отговорно да изпълняват своите задачи. Българските военнослужещи не само защитават границите на Отечеството, със своя професионализъм и всеотдайност те пазят честта на Родината. Гарантират мира и спокойствието на всички нас.
 
Българският войник многократно е доказвал качествата си и в дни на изпитания винаги е бил надеждна опора на държавността ни. Събитията от последните месеци показват, че ефективната отбрана е немислима без високи технологии, а модернизацията на Българската армия е все по-наложителна и без алтернатива.

Историята ни учи, че независима държава не може да съществува без силна и боеспособна армия.

Нека Свети Георги Победоносец дава сили на българските воини и закриля България!

Честит празник!

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът Йотова: Амбицията ни е да върнем влиянието на българския език и култура по света

3 септември 2025 | 15:03
Все още липсва национална политика за развитие на българистиката в чуждестранните университети. Но можем да върнем високите ѝ позиции, ако имаме амбицията да налагаме българския език зад граница, да популяризираме българската култура, да се знае за България не само като страна на географската карта. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на откриването във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ на Втория организационно-методически семинар с лекторите по български език, литература и култура в университетите в чужбина.

Вицепрезидентът: В заявените приоритети на мнозинството липсват острите проблеми на хората

3 септември 2025 | 13:01
Ситуацията със самолета на председателя на Европейската комисия нанесе репутационен удар върху България и министър-председателят трябва да изчисти образа на страната ни, заяви Илияна Йотова

Президентът: Ядрената енергетика в България трябва да се развива с активното участие на експертите и с ясни цели, разчети и гаранции за безопасност

2 септември 2025 | 15:03
Президентът проведе среща с представители на ръководството на Българския атомен форум (БУЛАТОМ)

Президентът: Духът на Алеко Константинов и неговите идеали за просветена и красива България са живи и ще пребъдат

31 август 2025 | 16:04
Румен Радев и множество ентусиасти се включиха в изкачването на Черни връх по повод 130-годишнината на Българския туристически съюз и на организирания туризъм у нас

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки