НОВИНИ

Президентът Румен Радев: Българското училище е свято място, където нашите деца се превръщат в осъзнати личности

2021-09-15 11:18:00
 
 
Държавният глава участва в тържественото откриване на новата учебна година в ОУ „Христо Смирненски“ в Пазарджик
 
Българското училище не е само храм на знанието. Това е свято място, където нашите деца се превръщат в осъзнати личности. Това заяви президентът Румен Радев при тържественото откриване на учебната година в ОУ „Христо Смирненски“ в Пазарджик. Държавният глава посочи, че неслучайно е отговорил на поканата да гостува в училището, тъй като то е най-старото в Пазарджик, открито още през 1823 г. от епископ Дионисий.
 
Днес училищният звънец ще огласи цяла България и нашите деца отново ще прекрачат прага на училището, за да поемат по светлия път на познанието. Поколения жадни за просвета българи предават този завет на своите деца, каза президентът пред учениците и учителите в ОУ „Христо Смирненски“. Той отбеляза, че най-вълнуващ е денят за първокласниците и техните родители. 
 
Президентът открои важната роля на българския учител за това да насърчава децата да се стремят към знания, към новото и непрекъснато да се  самоусъвършенстват. „Много се радвам, че имаме такива учители и с общи усилия водим нелеката борба нашите деца да бъдат в клас“, подчерта държавният глава. По думите му само така образованието може да постигне своята голяма цел – не само да дава знание, а и да възпитава и да изгражда личности.
 
Без вашите усилия българската духовност и нашето бъдеще са просто немислими, обърна се Румен Радев към учителите и добави, че подкрепата на родителите към децата също е важна за успеха на образованието. „Нека новата учебна година ви донесе много знания и много нови приятели“, каза още държавният глава пред учениците в ОУ „Христо Смирненски“ в Пазарджик.
 
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Румен Радев: Гласът на младите хора в Европа е важен за отстояването на върховенството на правото и демокрацията

13 ноември 2025 | 17:05
Младите европейци трябва не само да бъдат активно включени в процеса на взимане на решения, свързани с бъдещето на континента, но и да се чувстват ангажирани с отговорността да отстояват демокрацията и върховенството на правото в своите държави. Това заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския младежки форум Рареш Войку.

Президентът: Високите достижения на българските спортисти доказват, че човешките възможности нямат предел, когато са резултат на посветеност в името на България

13 ноември 2025 | 14:02
Румен Радев удостои с Почетния знак на държавния глава големите български спортисти Стоян Димитров, Любомир Ганев, Серафим Бързаков и Мария Петрова

Перспективите на Европа за справяне с предизвикателствата, пред които е изправена, обсъди президентът Румен Радев с министъра на външните работи на Унгария Петер Сиярто

13 ноември 2025 | 14:02
Възстановяването на мира в Европа със средствата на дипломацията е първостепенна задача на ЕС и единствената възможност за устойчиво гарантиране на сигурността и стабилността на Стария континент, бе общата позиция по време на срещата

Вицепрезидентът поздрави Русенския университет „Ангел Кънчев“ за 80-годишнината му

12 ноември 2025 | 18:06
Не се задоволявайте с униформеното мислене, обърна се Илияна Йотова към студентите

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки