НОВИНИ

Теми от европейския дневен ред и от двустранното партньорство между България и Германия обсъдиха президентът Румен Радев и посланик Кристоф Айххорн

2021-02-04 17:52:00

Теми от дневния ред на Европейския съюз и на двустранното партньорство между България и Германия обсъдиха днес на среща на „Дондуков“ 2 президентът Румен Радев и посланикът на Федерална република Германия Кристоф Айххорн. Перспективите за разширяване на двустранното икономическо и инвестиционно сътрудничество и за подобряване на инвестиционния климат в България също бяха сред акцентите на срещата.

Германия е стратегически партньор на инициативата „Три морета“ и  страната ни ще разчита на германския опит и експертиза за усъвършенстване на регионалната транспортна, енергийна и дигитална свързаност в Източна Европа, която да насърчи икономическия растеж и да ускори социалното и икономическо сближаване със Западна Европа, посочи на срещата президентът Румен Радев.

Европейската перспектива на държавите от Западните Балкани, също беше сред темите на разговора.

 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Вицепрезидентът: Българската църква „Св. Стефан“ в Истанбул е символ на българското национално единство

27 декември 2025 | 13:01
Преди 155 години Българската екзархия постави началото на българската държавност, заяви Илияна Йотова, която беше гост на храмовия празник на Желязната църква

Над 3 720 000 лева достигнаха даренията за „Българската Коледа” от началото на двадесет и третото издание на благотворителната кампания

26 декември 2025 | 09:09
На коледния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ присъстваха президентът Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева, представители на държавни институции, дипломати, дарители, посланици на кампанията и деца, подпомогнати от „Българската Коледа”

Президентът Румен Радев обсъди с ръководството на Асоциацията на банките в България готовността на банковия сектор за въвеждане на еврото

22 декември 2025 | 15:03
Готовността на банковия сектор за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 г. обсъди държавният глава Румен Радев на среща в президентската институция с ръководството на Асоциацията на банките в България. В срещата участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Илияна Йотова в Сухиндол: Местната власт е стабилна, с отговорно и държавническо поведение

19 декември 2025 | 18:06
Вицепрезидентът беше гост на честването на 55-годишнината от обявяването на Сухиндол за град

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки