НОВИНИ

Вицепрезидентът Попова участва в тържество в Института „Конфуций“ по случай китайската Нова година

2016-01-28 18:00:00

Нека да допринасяме всеки ден за това хората да се обичат, да се разбират, да се чувстват по-близо един до друг. Нека държавите ни да работят за благоденствието на двата народа, а за да се случва всичко това, нека има мир на земята, защото мирът е общочовешка ценност. Това заяви Маргарита Попова, която беше сред гостите в Институт „Конфуций“ в София на тържеството по повод предстоящото през февруари начало на китайската Нова година.

Вицепрезидентът Попова пожела на всички здраве и щастие през Новата година от китайския календар.

В тържеството участваха с празничен концерт ученици от столичните училища с изучаване на китайски език и солисти от Софийската опера. Видният преводач-китаист Петко Хинов представи две емблематични за китайската литература произведения, преведени от него на български език – „Сън в алени покои“ и „Бит и душевност на моя народ“.

Посетителите имаха възможност да разгледат изложбата „Лицата на Китай“, която е дело на архитект Марина Василева, курсист на Институт „Конфуций”-София, и включва снимки от нейния престой в азиатската държава.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова поздрави Националната организация „Малки български хора“ за 30-годишнината й

19 март 2026 | 21:09
Когато имаш голямо сърце и голяма мечта, няма значение колко висок си. Широката душа няма рамка, която да я загради и ограничи, а вашата организация вече три десетилетия дава кураж на хората с нисък ръст. Това заяви президентът Илияна Йотова, която участва в отбелязването на 30-ата годишнина от основаването на Националната организация „Малки български хора“.

Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът

18 март 2026 | 16:04
Държавният глава участва в откриването на форума „Приоритет: Здраве – от обществени нагласи към политически решения“, организиран от Българския лекарски съюз

Президентът Йотова: Вярвам, че ще имаме предизборна кампания със сблъсък на предложения и идеи

18 март 2026 | 15:03
Наред с мерките срещу ценовия ръст на горивата, правителството следва да разработи цялостен пакет срещу покачващите се цени и спекулата, заяви държавният глава пред журналисти

Над 350 заявления за подпомагане на деца и лечебни заведения са постъпили от началото на кампания 2025-2026 г. на „Българската Коледа“

16 март 2026 | 17:05
Президентът Йотова се срещна с Експертния съвет на „Българската Коледа“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки