НОВИНИ

Президентът Росен Плевнелиев проведе телефонен разговор с иранския си колега Хасан Роухани

2016-01-20 17:40:00
Президентът Росен Плевнелиев поздрави в телефонен разговор президента на Ислямска република Иран д-р Хасан Роухани във връзка с обявеното на 16 януари т.г. изпълнение на Съвместния всеобхватен план за действие по иранската ядрена програма. 
 
Отменянето на международните и едностранни санкции срещу Иран, свързани с иранската ядрена програма, открива възможности за развитие на сътрудничеството между международната общност и Иран. По време на разговора бяха обсъдени перспективите за развитие на  българо-иранските отношения, особено в търговско-икономическата област.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Необходима е обществена нетърпимост срещу сивата икономика

12 март 2026 | 19:07
Държавният глава участва в церемония по връчване на наградите „Икономика на светло“

Под патронажа на президента Илияна Йотова ще се проведе инициативата на британското посолство „Посланик за един ден“

11 март 2026 | 14:02
Победителките ще имат възможност да участват в работното ежедневие на президента Илияна Йотова и на британския посланик Натаниел Копси, да се срещнат с представители на законодателната и изпълнителната власт, на гражданския сектор и на бизнеса.

Илияна Йотова: Днес молитвата ни е за мир, разум и диалог

10 март 2026 | 12:12
Държавният глава участва в отбелязването на 83 години от спасяването на българските евреи

Държавният глава удостои посланика на Република Аржентина в България с орден „Мадарски конник“ първа степен

9 март 2026 | 16:04
В приветствието си Илияна Йотова открои професионалния опит и ползотворната работа на посланик Майер в България, като по думите й неговите усилия са насърчили културните и образователни връзки между двата народа

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки