НОВИНИ

Успешният опит в работата с деца със специални нужди трябва да се споделя и прилага в цялата страна, смята вицепрезидентът Попова

2012-07-30 11:10:00

Дългогодишният успешен опит в областта на социалните услуги за деца със специални нужди трябва да се използва ефективно в повече специализирани институции в страната. Това смята вицепрезидентът Маргарита Попова, която посети днес Център за деца със специални нужди „Карин дом“ в местността „Свети Никола“ във Варна. Вицепрезидентът посочи като успешен модел практиките на специализираната институция по отношение на рехабилитацията, на ранната интервенция, на екипната и на индивидуалната работа за интегриране на децата и в помощ на родителите.

Маргарита Попова разгледа условията за социализация на децата, които домът предлага, и се срещна с екипа на специализираната институция и с родители.

Късно снощи в Морската столица вицепрезидентът Маргарита Попова връчи наградите на победителите и участва в специалната церемония по закриването на 25-ия Международен балетен конкурс-Варна, който е под неин патронаж. „И тази година конкурсът откри много нови таланти, с което изпълни своята мисия по най-добрия начин“, каза вицепрезидентът в приветствието си към организаторите и участниците в конкурса.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Докато правосъдната система продължава да е обвързана с политически влияния, българите няма да дочакат справедливост

21 април 2026 | 18:06
От съдебната власт зависи стабилността и на другите институции и тяхната легитимност пред гражданите, заяви президентът Илияна Йотова на тържественото събрание на Съюза на юристите в България, с което се отбелязват Денят на Конституцията и професионалният празник на юриста.

Президентът: Очаквам най-накрая в България да има сериозна и добре обмислена съдебна реформа

21 април 2026 | 16:04
Президентът отново заяви, че е най-вероятно да свика първото заседание на Народното събрание в сряда или четвъртък другата седмица.

Президентът Илияна Йотова: Априлското въстание е израз на неутолимата жажда за свобода на народ, който пет века в робство не забравя езика и името си

20 април 2026 | 19:07
Държавният глава откри изложбата „За свободата на един народ“ по повод 150-годишнината от Априлското въстание

Президентът: Поздравявам всички българи, които повярваха, че са по-силни от купения вот и търговията с влияние

20 април 2026 | 19:07
Илияна Йотова изрази надежда прокуратурата да се задейства по представените сигнали от МВР за партии, които купуват гласове

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки