НОВИНИ

Президентът откри IV Световен конгрес по интравенозна анестезия в София

2014-05-24 17:20:00
Резултатите на Световната асоциация по интравенозна анестезия имат заслуга за постиженията в областта на науките за човешкото здраве, а те са едни от най-иновативните индустрии на бъдещето. Това заяви президентът Росен Плевнелиев пред гостите и участниците на Четвъртия световен конгрес по интравенозна анестезия, който за първи път се провежда в София.
 
Президентът напомни, че преодоляването на човешкото страдание е висша хуманна цел на лекарската професия. „В тази мисия изключително важна роля играе интравенозната анестезия. Това е направление, което през последните години се превърна в един от най-обещаващите дялове на медицината“, заяви държавният глава и допълни, че развитието на медицинската наука има огромен ефект не само в хуманитарен, но и в икономически аспект.  „Вие сте тези, които помагат на хората да се преборят с болката, но и да видят човешкия напредък в едно хуманно измерение“, обърна се президентът към специалистите.
 
Росен Плевнелиев отбеляза още, че дългосрочните резултати от сътрудничеството на участниците във форума от цял свят ще допринесат за по-качествения живот на хората.  В дните на конгреса ще бъдат представени най-новите практики и методи в анестезията, ще бъдат обменени най-прогресивните достижения в борбата с болката, ще бъдат изградени нови и устойчиви партньорства между лекари, научни и медицински центрове.
 
Приветствия към присъстващите на откриването в НДК отправиха и проф. Куирино Пиацеволи - президент на Световната асоциация по интравенозна анестезия, проф. Дейвид Уилкинсън - президент на Световната федерация на дружествата на анестезиолозите, както и проф. Николай Петров - председател на Дружеството на анестезиолозите в България.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът към състава на 3-та авиационна база – Граф Игнатиево: Вие сте елит и трябва да имате това самочувствие

21 юли 2026 | 14:02
Върховният главнокомандващ на Въоръжените сили се запозна с дейността на авиобазата

Президентът Йотова: Евентуално разполагане на американски самолети у нас не би направило България част от военните действия в Иран

21 юли 2026 | 13:01
По думите й, американските самолети, за които САЩ са поискали престой, няма да извършват каквито и да било действия в българското въздушно пространство. Държавният глава все пак изрази надежда за спазване на примирието в Близкия изток.

Държавният глава: България може да бъде сред авторите на споразумение за мир в Украйна заедно с европейските партньори

20 юли 2026 | 12:12
Трябва да говорим пред света с единен глас. Само така можем да отстояваме националните си интереси и приоритети, да печелим доверие и да утвърждаваме авторитета на страната ни, заяви Илияна Йотова на Годишната конференция с извънредните и пълномощни посланици и постоянните представители на България

Президентът Йотова в Карлово: За чистата и свята република на Левски трябват още дружни усилия и непримиримост към кривиците

18 юли 2026 | 22:10
Държавният глава участва в тържественото отбелязване на 189-ата годишнина от рождението на Апостола на свободата

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки