НОВИНИ

Националната цел на България в новия Дневен ред за развитие след 2015 г. ще обсъждат в Пловдив абсолвенти от цялата страна

2013-12-11 11:35:00

За втора година под егидата на президента Росен Плевнелиев ще се проведе инициативата „Младежка визия за развитие на България“, която има за цел да насърчи участието на млади хора в процеса на вземане на решения при определянето на приоритетите на институциите за развитие.

На 12 декември, четвъртък, от 13.00 часа в VI аудитория на Ректората на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ (ул. „Цар Асен“ 24) президентът Росен Плевнелиев ще даде начало на дискусията с абсолвенти на тема „Моят свят – Световният дебат на ООН, посветен на Целите на хилядолетието за развитие и новия Дневен ред за развитие на света след 2015 г., през погледа на младите хора в България. Национална цел на България“.

В „младежките съвети“ при президента тази година ще вземат участие близо 100 абсолвенти-магистри от университети в цялата страна, завършили с най-висок успех след 1 януари т.г. Младите хора ще обсъждат със секретарите на държавния глава въпроси като изкореняването на бедността, качеството на образованието, политическите свободи, мястото на бежанците в Дневния ред за развитие на света, евроатлантическите измерения на националната сигурност и укрепването на сигурността в региона след 2015 г. и други.

Участие в дискусиите ще вземат секретари, съветници и експерти на държавния глава по наука и здравеопазване, по външна политика, по образование, по отбрана и сигурност, по правни въпроси, по регионално развитие и по социални политики. Домакин на второто издание на инициативата „Младежка визия“ е ректорът на Пловдивския университет проф. д-р Запрян Козлуджов.

Теми, подтеми и въпроси за инициативата "Младежка визия за развитие на България 2013"

Информация за приноса от първото издание на инициативата "Младежка визия за развитие на България".

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Държавният глава Илияна Йотова се срещна с д-р Ахмед Маждалани - специален пратеник на президента на Държавата Палестина

15 юли 2026 | 19:07
Президентът Илияна Йотова проведе среща на „Дондуков“ 2 със специалния пратеник на президента на Държавата Палестина и председател на Изпълнителния комитет на Организацията за освобождение на Палестина Махмуд Аббас.

Президентът Илияна Йотова обсъди следващия многогодишен бюджет на ЕС с членове на Европейската сметна палата

15 юли 2026 | 18:06
На срещата на „Дондуков“ 2 членовете на европейската одитна институция запознаха държавния глава с основните моменти от 12-те становища по предложения бюджет на съюза в неговата цялост, както и по секторните политики в него.

Президентът: С обща визия, решителност и по-тясно сътрудничество Европа ще се справи с безпрецедентните предизвикателства

14 юли 2026 | 21:09
Във време, когато Европа е изправена пред безпрецедентни предизвикателства, наследството на Френската революция с идеалите за свобода, равенство и братство ни напомня, че силата ни е в нашето единство. Повече от всякога се нуждаем от обща визия, решителност и по-тясно сътрудничество. С тези думи президентът Илияна Йотова се обърна към гостите на официалния прием по повод Националния празник на Френската република, организиран от френското посолство в София.

Илияна Йотова отличи с Почетния плакет на президента българските спортисти от Световното първенство за атлети със синдром на Даун

14 юли 2026 | 13:01
Успехите на атлетите и техните треньори доказват, че няма преграда пред човешките възможности, когато има упоритост, амбиция и подкрепа, заяви президентът

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЧЛЕН НА КПК

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки