НОВИНИ

Президентът: Дългосрочната стратегия води до успех и в бизнеса, и в политиката

2013-10-21 23:13:00

На специална церемония президентът Росен Плевнелиев връчи наградата „Мениджър на годината“ за 2013-а на Виолина Маринова. Държавният глава беше гост на шестото издание на конкурса, организиран от сп. „Мениджър“.

„И в бизнеса, и в политиката, само наличието на дългосрочна стратегия, изграждането на доверие със служителите и с клиентите и успешното изпълнение на заложените планове водят до успех“, заяви на церемонията държавният глава. Според него, мениджърите се оценяват по постигнатите резултати и така трябва да бъде и при политиците.

Президентът посочи, че „най-големият мениджър е този, който е направил сам себе си ненужен, като е обучил екипите си и така е задал посоката, че „корабът да върви здраво напред“. „Ще ми се така да е и в държавата, ще ми се да зададем посоката и да имаме ефективни институции, които да постигат резултати, независимо кой е на власт“, каза държавният глава.

„Вие сте тези, които създавате работни места, осигурявате дългосрочна перспектива за милиони българи и помагате на младите да останат в България, а политиците са тези, които преразпределят създаденото от вас“, заяви още президентът пред гостите на церемонията. Росен Плевнелиев изрази надежда, че държавата и бизнесът „в истинско партньорство“ ще работят за изграждането на по-модерна и по-добра България.

Президентът поздрави организаторите от сп. „Мениджър“ по повод 15-годишнината на популярното издание.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Партньорството между науката и бизнеса не трябва да е еднократна инициатива, а стратегически избор за бъдещето на България

16 юни 2026 | 12:12
Богатството на съвременните общества се създава там, където знанието среща предприемаческия дух, а научните открития се превръщат в производство и конкурентно предимство. България има всичко необходимо за това – талантливи учени, креативни инженери, предприемчив бизнес и традиции в науката. Нужно е да превърнем тези предимства в обща национална цел. Това заяви президентът Илияна Йотова при откриването на шестото издание на форума „Наука за бизнес“.

Илияна Йотова: Подпалването на български дипломатически автомобили на територията на Северна Македония е посегателство срещу България

16 юни 2026 | 12:12
Целият свят е заинтересован примирието в Близкия изток да бъде трайно, заяви държавният глава пред журналисти

Президентът категорично осъжда палежа на дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие

15 юни 2026 | 18:06
Позиция на държавния глава Илияна Йотова

Президентът Илияна Йотова подписа указ за назначаване на състава на Централната избирателна комисия

15 юни 2026 | 17:05
Държавният глава проведе процедурата за нов състав на ЦИК, като на 9 юни в рамките на публични консултации партиите и коалициите в настоящия парламент представиха своите предложения за членове. На 12 юни излъчените кандидати бяха изслушани.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки