НОВИНИ

Президентът Плевнелиев: Сътрудничеството между държавните институции и социалните партньори е задължително условие за реализирането на националните приоритетиrnrn

2012-04-24 16:00:00

“Сътрудничеството между държавните институции и социалните партньори е задължително условие за изработването и реализирането на националните приоритети”. Това заяви днес президентът Росен Плевнелиев, който се срещна на “Дондуков” 2 с ръководствата на национално представителните синдикални организации КНСБ и КТ “Подкрепа”. На срещите бе потвърден ангажиментът на синдикалните организации за активно участие в обществените съвети към президентската институция за определянето на приоритетите в Националната програма за развитие „България “2020”. Президентът припомни, че 2012 година е решаваща за изработването на приоритетите на страната до 2020 година. Според държавния глава, националните приоритети следва да бъдат приети на базата на широк обществен консенсус, който ще гарантира изпълнението им независимо от промените във властта.

Синдикатите от КНСБ запознаха Росен Плевнелиев с идеите си за създаване на Специализиран трудов съд, както и със законодателните инициативи, свързани с Наказателния кодекс и Конституцията. Лидерът на КНСБ Пламен Димитров изрази готовност представители на синдиката да подпомогнат работата на Комисията по опрощаване на несъбираеми държавни вземания с експертни становища по отделните казуси. Президентът на КТ “Подкрепа” д-р Константин Тренчев постави пред държавния глава въпроси, свързани със състоянието на социалния диалог и развитието на здравната реформа.

Синдикалните организации подчертаха пред президента Плевнелиев, че ще продължат да работят за гарантиране на основните граждански, социални, трудови и синдикални права. От КНСБ и КТ “Подкрепа” са изпратили до държавния глава свои становища по актуалните социални и икономически въпроси у нас.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Илияна Йотова: Честността днес е дефицитна, но изключително високо конвертируема валута

24 юни 2026 | 21:09
Държавният глава удостои с Почетния знак на президента изтъкнатия журналист Любен Генов на откриването на фотоизложба, посветена на неговата 90-годишнина

Държавният глава: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях

24 юни 2026 | 16:04
Илияна Йотова участва в церемонията по награждаване на инициативата „Достойните българи“

Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет

24 юни 2026 | 15:03
Пътят преминава през това да предадем на младите поколения ценността на българския език, история и култура, да знаят своите български корени. Това заяви държавният глава Илияна Йотова на среща с Настоятелството на Фондацията на православните църкви на Българската екзархия в Република Турция

Илияна Йотова: Българската банкова система е основен източник на доверие към страната ни

23 юни 2026 | 21:09
Държавният глава беше гост на наградите „Банка на годината“

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки