НОВИНИ

Държавният глава: Бъдещето на нацията зависи от уменията и потенциала на нейните млади хора

2013-06-05 13:14:00


„Бъдещето на една нация зависи от уменията и потенциала на нейните млади хора и от това дали те са готови и желаят да приложат наученото”, заяви президентът Росен Плевнелиев. Държавният глава откри днес в столичния Интер Експо Център младежкия бизнес форум „Изгряващи звезди“, организиран от „Джуниър Ачийвмънт“ България. В рамките на инициативата над 500 ученици и студенти от страната ще представят своите компании, реализирани като част от целогодишната програма "Учебна компания" на "Джуниър Ачийвмънт".

Пред участниците във форума президентът съобщи, че само след няколко дни ще бъдe на първата копка на десет нови фабрики в индустриалната зона в Божурище и подчерта, че младите хора, които ще построят тези фабрики, също са били част от програмите на "Джуниър Ачийвмънт". Росен Плевнелиев посочи, че някои от тези предприемачи участват в технологичното оборудване на летище "Дж. Ф. Кенеди" или са доставчици на световноизвестни компании като германската „Фесто“. „Това е добре за България и затова смятам, че младите предприемачи трябва да бъдат подкрепяни“, каза президентът и пожела да расте броят на компаниите, родени в страната ни.

Държавният глава отново подчерта възможностите, които „София тех парк“ предоставя на младежкото предприемачество с предвиденото финансиране  от над 100 млн. лева за новосъздадени компании. По думите на президента изградената култура на предприемачество привлича в страната ни и световноизвестни фирми като „Хюлет-Пакард” и „Майкрософт”, с което се създават условия за удвояването на работните места в сферата на информационните и комуникационните технологии.

На церемонията присъстваха кметът на София Йорданка Фандъкова, министърът на образованието и науката проф. Анелия Клисарова и посланикът на САЩ в България Марси Рийс.
 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: С влизането в еврозоната Българската народна банка участва във формирането на политиките на Европейската централна банка

12 юни 2026 | 18:06
България и БНБ трябва да защитят възпоменателната монета от 2 евро, посветена на българската азбука, заяви държавният глава на церемонията по встъпване в длъжност на проф. Николай Неновски за член на Управителния съвет на БНБ

Президентът Йотова проведе изслушване на кандидатите за членове на Централната избирателна комисия

12 юни 2026 | 16:04
Предстои държавният глава да подпише указ, с който да назначи предложените кандидати. Те ще встъпят в длъжност от 23 юни 2026 година.

Илияна Йотова посрещна в президентската институция ученици от Италианския лицей

12 юни 2026 | 13:01
Тази година учебното заведение, което президентът определи като духовна и културна институция с изключителен принос към българското образование, отбелязва 50-годишнина от създаването си.

Президентът Илияна Йотова: България предлага всички условия, които съвременните туристи търсят

11 юни 2026 | 21:09
Държавният глава участва в отбелязването на 20-годишнината на Националния борд по туризъм

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки