НОВИНИ

Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. Вицепрезидентът Маргарита Попова даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“.

Маргарита Попова: Няма развито общество без просветени негови членове и без просветени институции

2013-05-14 20:07:00

„Една държава е толкова по-силна, по-стабилна и вещо управлявана, колкото повече вещи и хора, привързани към знанието и към интелектуалната работа, има по върховете на институциите“. Това заяви вицепрезидентът Маргарита Попова, която даде началото на осмото издание на Националната библиотечна седмица под надслов „Развити библиотеки за развито общество“. На церемония в Софийската градска художествена галерия вицепрезидентът прие почетния знак „посланик на библиотеките“ и даде старт на инициативата „Посланици на библиотеките“, която има за цел да популяризира ключовата обществена функция на библиотечните институции.

„Много повече управници и политици трябва да заслужат тази чест“, каза Маргарита Попова и призова общественици и интелектуалци от цялата страна да станат посланици на библиотечното дело. „Няма развито общество без просветени негови членове и без просветени институции“, каза още вицепрезидентът в приветствието си към организаторите и участниците в тазгодишното издание на инициативата.

Традиционната застъпническа кампания „Развити библиотеки за развито общество“ има за цел да привлече вниманието на институциите и на гражданите към ролята на библиотеките в съвременното общество, в изграждането на икономически модели, основани на знанието и ученето през целия живот, за опазването и достъпа до културното наследство и в реализацията на електронното правителство и повишаването на качеството на живот.

Вицепрезидентът връчи на Университетската библиотека на Софийския университет „Свети Климент Охридски“ и на библиотеката на Нов български университет грамоти в категорията „Библиотека на годината“ за 2012 година.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът Йотова отдаде почит пред барелефа на Левски в Монца

6 февруари 2026 | 16:04
В града живее втората по големина в Италия българска общност

Президентът към българските олимпийци: Цяла България е с вас

6 февруари 2026 | 11:11
Президентът Йотова е в Милано по покана на президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри за официалната церемония по откриването на Олимпиадата

Президентът: Държавата не може да спре да работи и служебният министър-председател трябва да е наясно с най-належащите проблеми пред страната

4 февруари 2026 | 14:02
Президентът Илияна Йотова се срещна с парламентарната група на „Има такъв народ“ в рамите на конституционната процедура по назначаване на служебно правителство

Президентът Йотова: Нуждаем се от спешни мерки срещу ценовия шок и в подкрепа на най-уязвимите хора

4 февруари 2026 | 12:12
Държавният глава се срещна с парламентарната група на „БСП – Обединена левица“ в рамите на конституционната процедура по назначаване на служебно правителство

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки