НОВИНИ

Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“ Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“ Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“ Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“ Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“ Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“

Росен Плевнелиев: Младите хора трябва да припознаят институциите си и да участват в управлението им

2013-03-28 11:28:00

Младите хора трябва да припознаят институциите си и да влязат в тях. По този начин ще могат да управляват страната си и да имат отношение към нея. Това каза президентът Росен Плевнелиев, който отстъпи днес стола си за един ден на дванайсетокласника Никола Янев от столичното 18-то СОУ „Уилям Гладстон“. Петима младежи гостуват на Администрацията на Президента, която се включи за втора поредна година в инициативата „Мениджър за един ден“, организирана от „Junior Achievement”-България.

За един ден секретар на държавния глава по външната политика ще бъде Диан Дачев, ученик от 12 клас в Старопрестолната гимназия по икономика във Велико Търново. Единайсетокласниците Теодора Йорданова от Първа английска езикова гимназия в столицата и Виктория Анталавичева от ЗПГ „Климент Тимирязев“, гр. Сандански, ще бъдат днес секретари на президента по здравеопазване, образование и наука и по развитието на регионите и инфраструктурата. Прессекретар на президента е Ангел Маджаров, студент в трети курс по „Бизнес информатика“ в УНСС.    

„Винаги съм се притеснявал, когато младите хора са дистанцирани, когато държавата е удобният друг и затова поздравявам тези млади хора за смелостта им и за тяхното отношение, защото държавата и гражданското общество сме ние“, подчерта държавният глава, който изказа благодарност на младежите за тяхното отношение и инициативност. Днес те ще участват във всички решения на президентската институция в областите на външната политика, здравеопазването и образованието и регионалното развитие.   

„Президентът за един ден“ заяви, че един от приоритетите в работата му като държавен глава ще бъде енергийната ефективност и „зелената енергия“. „Да се грижим за света, в който живеем и да пазим планетата си“, призова „президентът“ Никола Янев.

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: Преди 140 години жителите на Чирпан се наредиха сред достойните българи, превърнали Съединението в победа на българския дух

5 септември 2025 | 21:09
Румен Радев приветства жителите на Чирпан за празника на града и отбелязването на 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия

Румен Радев: Гулянци е град със сърдечни жители и задружна общност, която цени приемствеността и взаимното уважение

4 септември 2025 | 20:08
Държавният глава поздрави жителите на Гулянци по повод отбелязването на 51 години от обявяването му за град

Румен Радев: Проблемът с безводието е много сериозен, но той няма да се реши с прехвърляне на отговорността на местната власт

4 септември 2025 | 19:07
Очаквам тези, които взимат решения в държавата и разпределят обществения ресурс, да дойдат в Плевен и да докажат, че наистина мислят и работят за хората, заяви държавният глава

Вицепрезидентът Йотова: Амбицията ни е да върнем влиянието на българския език и култура по света

3 септември 2025 | 15:03
Все още липсва национална политика за развитие на българистиката в чуждестранните университети. Но можем да върнем високите ѝ позиции, ако имаме амбицията да налагаме българския език зад граница, да популяризираме българската култура, да се знае за България не само като страна на географската карта. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова на откриването във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ на Втория организационно-методически семинар с лекторите по български език, литература и култура в университетите в чужбина.

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки