НОВИНИ

Президентът Росен Плевнелиев връчи приза за най-добър град за живеене за 2012 година на Бургас

2013-03-20 13:00:00

 

На церемония в Археологическия музей в столицата президентът Росен Плевнелиев връчи днес приза за най-добър град за живеене за 2012 година на град Бургас. Националното изследване на „Дарик“ радио и вестник „24 часа“ се провежда за шеста поредна година.  

Държавният глава призова при следващо провеждане на националното допитване да бъде включен и критерий за това колко електронни услуги предоставят градовете на гражданите си. По думите на Росен Плевнелиев „за да бъде една нация богата, тя трябва да отчита и да уважава стойността на фактора „време“ за своите граждани. „Само тогава ще станем по-развити, по-богати и по-ефективни“, категоричен бе Росен Плевнелиев.

Вторият критерий, за който президентът Плевнелиев апелира да бъде включен при определянето на качеството на живот в градовете е енергийната ефективност. „Това е единственият начин да се преоборудваме технологично, а нашите градове да променят своя облик“, заяви президентът и отново подчерта, че институциите трябва да направят необходимото за реализацията на Националната програма за енергийна ефективност до 2020 г.

„Перспективите за развитието и благоустройството на българските градове са изключително благоприятни, защото се основават на европейската солидарност, но и на нарастващия държавен бюджет и с неговата фокусирана подкрепа очаквам да постигнем много повече през следващите години“, изтъкна Росен Плевнелиев. По думите му гаранция за успех дават както интегрираните планове за развитие на градовете у нас, така и постигнатият консенсус в какво точно и как да се инвестира.

Българските градове се променят бързо и за добро, подчерта в приветствието си президентът Росен Плевнелиев и даде за пример развитието на редица инфраструктурни проекти в столицата, както и изграждането на пречиствателните станции на Бургас, Стара Загора и други градове. 

ОЩЕ ОТ НОВИНИ

Президентът: С театралните празници „Звездите на театъра“ вече 11 години Разлог показва гостоприемството си към културата и творците

18 юни 2026 | 22:10
Президентът Илияна Йотова даде началото на XI издание на Националните празници „Звездите на театъра“ в Разлог

Илияна Йотова посрещна в президентската институция ученици от Средно училище „Христо Смирненски“ в Хисаря

18 юни 2026 | 14:02
Президентът разговаря с младите посетители за смисъла от познаването на миналото, опазването на националната памет и необходимостта от високи идеали в живота

Илияна Йотова: Грижата за психичното здраве не е само медицински въпрос, а и въпрос на обществена устойчивост

18 юни 2026 | 10:10
Инвестицията в превенция, достъпна терапия и емоционална интелигентност от ранна възраст е най-добрата застраховка за бъдещето ни, заяви президентът на 16-ата Международна научна конференция на Европейската мрежа за оценка на психичноздравните услуги

Илияна Йотова: В коалиция между потребители и производители срещу високите цени може да преборим злоупотребите

17 юни 2026 | 13:01
Държавният глава участва в официалното откриване на прибирането на зърнената реколта в ловешкото село Дренов

ОТКРИТО УПРАВЛЕНИЕ

e-ДОКУМЕНТИ

НАЗНАЧАВАНЕ НА ЦИК

ПОСЛАНИЕ ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ

БЪЛГАРСКАТА КОЛЕДА

ПОДКРЕПИ ЕДНА МЕЧТА

НАГРАДА ДЖОН АТАНАСОВ

СПОРТУВАЙ С ПРЕЗИДЕНТА

КОНСУЛТАТИВЕН СЪВЕТ ЗА НАЦИОНАЛНА СИГУРНОСТ


Полезни връзки